Próby udarowe i diagnoza

badanie neurologiczne

testy poznawcza

Uderzenie do głowy, szyi lub górnej części ciała może spowodować wstrząs mózgu, które mogą obejmować objawy takie jak ból głowy, zawroty głowy, nudności lub utraty przytomności. Jeśli podejrzewasz, że Ty lub Twoje dziecko miało wstrząs mózgu, należy skontaktować się z lekarzem.

badania obrazowe

Lekarz oceni objawy podmiotowe i przedmiotowe, przejrzeć historię choroby i przeprowadzić badanie neurologiczne. Oznaki i objawy wstrząśnienia mózgu nie może pojawić się dopiero godzin lub dni po urazie.

Testy lekarz może wykonać lub polecić m.in.

Po lekarz zadaje szczegółowe pytania na temat obrażeń, może on przeprowadzić badanie neurologiczne. Ocena ta obejmuje sprawdzanie

Lekarz może przeprowadzić kilka testów do oceny swoje myślenie (poznawcze) umiejętności podczas badania neurologicznego. Testowanie może ocenić kilka czynników, w tym swoje

Obrazowanie mózgu mogą być zalecane dla niektórych osób z objawami takimi jak: silne bóle głowy, drgawki, powtarzające się wymioty lub objawy, które stają się coraz gorsze. Obrazowanie mózgu może określić, czy uraz jest poważny i spowodował krwawienie lub obrzęk w twojej czaszce.

Czaszkowych tomografia komputerowa (TK) jest standardowym testem do oceny mózg zaraz po kontuzji. TK wykorzystuje serię zdjęć rentgenowskich, aby uzyskać przekrojowe obrazy czaszki i mózgu.

Rezonans magnetyczny może być używany do oglądania krwawienia w mózgu albo do diagnozy powikłań, które mogą wystąpić po wstrząsie.

MRI wykorzystuje silne magnesy i fale radiowe do wytworzenia szczegółowych obrazów mózgu.

Być może trzeba być hospitalizowany na noc na obserwacji po wstrząsie.

Jeśli lekarz zgadza się, że może być obserwowane w domu, ktoś powinien pozostać z wami i sprawdzić na ciebie przez co najmniej 24 godzin w celu zapewnienia objawy nie pogarsza. Twój opiekun może trzeba regularnie budzą cię, aby upewnić się można obudzić się normalnie.

Obserwacja