ptasiej grypy (ptasia grypa) -overview

Ptasia grypa to choroba zakaźna spowodowana przez pewnego rodzaju wirusa ptasiej grypy. Chociaż istnieje wiele rodzajów ptasiej grypy, najczęstsze rodzaje, że pracownicy służby zdrowia obawy są H5N1 i H7N9 wirusa ptasiej grypy. Wirusy te występują u dzikiego ptactwa. Przez większość czasu, dzikie ptaki nie chorują od wirusa. Ale dzikie ptaki mogą łatwo przejść wirusa dla ptaków, które są podniesione do żywności, takich jak kury, kaczki, indyki i. Wirus może spowodować, że się bardzo chora.

Ptasia grypa jest spowodowane przez wirus. Po dzikiego ptactwa infekuje hodowlane ptaka, wirus może łatwo i szybko rozprzestrzenił się wśród setek lub tysięcy ptaków. Chore ptaki muszą być następnie zabite, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

Ludzie, którzy mają styczność z chorymi kurczaków, kaczek, indyków i są bardziej podatne na wirusa. Ptak wirus grypy może być przepuszczany przez ptasie odchody i śliną na powierzchniach takich jak klatki, ciągników i innych maszyn rolniczych.

Większość ludzi nie trzeba się martwić o zachorowania wirusem ptasiej grypy. Nie można się ptasiej grypy od jedzenia pełni gotowane kurczak, indyk, kaczka lub, ponieważ zabija ciepła wirusa.

W kilku przypadkach ptasiej grypy został przekazany od jednej osoby do drugiej osoby, a nie z lotu ptaka na człowieka. Ale to było bardzo rzadkie. Wirus ptasiej grypy może sprawić, że ludzie gorzej niż inne rodzaje wirusów grypy. Nawet jeśli tylko kilkaset osób są znane były chory z ptasią grypą, ponad połowa z nich zmarła.

Eksperci również martwić, ponieważ wirus ptasiej grypy jest tak różny od innych wirusów grypy, że nasze ciała nie mają odporności przeciwko nim. Nie mając immunitet oznacza, że ​​nasz organizm ma trudności walki z wirusem. Oznacza to również, że każdy, włącznie z tymi, którzy są poza tym bardzo zdrowe, mogą uzyskać poważnie chory, jeśli on lub ona staje się ptasiej grypy.