Rak pęcherza Przegląd obróbka

Wybór metody leczenia, a wynik długotrwałego (prognozowania) dla osób z rakiem pęcherza zależy od stadium oraz stopniem raka. Przy podejmowaniu decyzji o leczeniu, lekarz uważa również swój wiek, ogólny stan zdrowia i jakość życia.

Duże firmy farmaceutyczne stale badania i rozwój nowych leków i metod leczenia raka pęcherza moczowego, który musi wykazać, iż są bezpieczne i skuteczne, zanim lekarze przepisują je można pacjentom. Podczas badań klinicznych, badacze zbadania wpływu nowych leków na grupie ochotników chorych na raka pęcherza moczowego. Po ścisły protokół i przy użyciu ściśle kontrolowanych warunkach, naukowcy oceniają badanych leków w fazie rozwoju i zmierzyć zdolność nowego leku w leczeniu pęcherza …

wybory leczenia raka pęcherza mogą obejmować

Istnieje pięć etapów raka pęcherza, fazy 0-IV: 2

Stopień raka pęcherza moczowego jest zazwyczaj albo niskim stopniu złośliwości (LG) lub wysokiej jakości (HG). nowotwory o wysokiej złośliwości rosną szybciej. Są one również bardziej prawdopodobne, aby szerzyć niż guzy o niskiej złośliwości. Gdy lekarz zna klasę swojego raka, informacja ta będzie pomóc mu wybrać najlepszy plan leczenia dla Ciebie.

Więcej informacji na temat raka pęcherza moczowego jest przez National Cancer Institute w www.cancer.gov/cancertopics/types/bladder~~pobj.

Operacja polegająca na usunięciu nowotworu. Chirurgia, albo same albo razem z innymi lekami, jest stosowany w większości przypadków; Chemotherap; do niszczenia komórek nowotworowych za pomocą leków. Chemioterapia może być podawany przed lub po zabiegu chirurgicznym; therap promieniowaniem; do niszczenia komórek nowotworowych za pomocą wysokiej dawki rentgenowskie lub inne promieniowanie o wysokiej energii. radioterapia mogą być złożone przed lub po zabiegu i mogą być podawane w tym samym czasie, w chemioterapii. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz pozostałe zabiegi; Immunoterapia Immunoterapia. Zabieg ten powoduje naturalne mechanizmy obronne swojego organizmu, zwane układu odpornościowego, atakować komórki raka pęcherza moczowego. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz leków.

Stopień 0: rak komórek tylko na powierzchni wewnętrznej warstwy pęcherza. Może to być nazwane rak in situ; Etap I: rak wzrosła w głąb warstwy wewnętrznej, ale nie do warstwy mięśni; Etap II: rak wzrosła do warstwy mięśni pęcherza; Etap III: rak hodowano przez błony mięśniowej i do sąsiednich organów, takich jak prostata, macicy lub pochwy; Etap IV: rak wzrosła do ściany miednicy lub brzucha, ale nie w jakichkolwiek węzłów chłonnych. Lub przerzuty do co najmniej jednego węzła chłonnego lub do innej części ciała, takich jak wątroba, płuca i kości.