rodzaje astmy: powysiłkową kaszlowa, occupationa, wieczorne i morel

Czy wiesz, różne rodzaje astmy? Postępy w naszym rozumieniu astmę pomogły eksperci określają konkretne rodzaje astmy, takich jak ćwiczenia indukowaną astmą (astma, który występuje z wysiłku fizycznego) i nocną astmą (astma sprawia, że ​​spanie nieszczęśliwy i jest dość poważne). Zrozumienie rodzaj astmy masz może pomóc poszukują najbardziej skutecznego leczenia, gdy masz atak astmy.

Alergie i astma często idą ręka w rękę. Alergiczny nieżyt nosa (zwane także katar sienny) jest zapalenie wewnątrz błony śluzowej nosa i jest jednym z najbardziej powszechne przewlekłą chorobą alergiczną. U osób z alergicznym nieżytem nosa, zwiększona wrażliwość (uczulenie) na substancję powoduje komórki odpornościowe organizmu do uwalniania histaminy w odpowiedzi na kontakt z alergenami. Histaminy, wraz z innymi chemikaliami, prowadzić do objawów alergii. Najczęstsze alergeny dostają się do organizmu poprzez drogi oddechowe.

Z alergicznym nieżytem nosa, może czuć stały katar, kichanie, obrzęk trwającego nosowych, nadmiar śluzu, płaczliwy oczy i szorstkie gardło. Kaszel może być wynikiem ciągłego postnasal kroplówki. Wiele razy objawy astmy są wywoływane alergicznego nieżytu nosa. Lekarz może przepisać leki kontrolujące alergie, a czyniąc to, kaszel i inne objawy astmy mogą zapadać.

Aby uzyskać więcej szczegółów, patrz ‘s astmy alergicznej.

Ćwiczenie astmy wywołanej przez to rodzaj astmy wywołane przez ćwiczenia lub wysiłku fizycznego. Wiele osób z astmą doświadczyć pewnego stopnia objawów z ćwiczeń. Jednakże, istnieje wiele osób bez astmy, w tym olimpijczyków, którzy rozwijają się objawy tylko podczas ćwiczeń.

Z astmy wywołanej wysiłkiem, zwężenie dróg oddechowych szczyty pięciu do 20 minut po rozpoczęciu ćwiczeń, przez co trudno złapać oddech. Możesz mieć objawy ataku astmy z świszczący oddech i kaszel. Lekarz może powiedzieć, czy chcesz korzystać z inhalatora na astmę (rozszerzające oskrzela) przed treningiem, aby zapobiec te nieprzyjemne objawy astmy.

Aby uzyskać więcej szczegółów, patrz ‘s Art powysiłkowego astmy.

Weźmy ocenę Asthma dostać plan działania spersonalizowane

da; Noc