siarczan baru (droga pokarmowa, doodbytniczo) opis i nazwy firmowe

Siarczan baru jest środkiem promieni rentgenowskich. środki Radiopaque służą do diagnozowania pewnych problemów zdrowotnych. Ponieważ środki Radiopaque są nieprzezroczysty (Blok) prześwietlenia, obszary ciała, w których są zlokalizowane pojawią się białe na kliszy rentgenowskiej. Stwarza to potrzebne rozróżnienia lub kontrast pomiędzy jednego narządu i innych tkankach. Kontrast pomoże lekarz widać żadnych specjalnych warunków, które mogą istnieć w tym narządu lub części ciała.

Siarczan baru jest przyjmowany doustnie lub doodbytniczo podana przez lewatywę. Jeśli przyjmuje się doustnie, to sprawia, przełyku, żołądka i / lub jelita cienkiego nieprzezroczysty dla promieniowania rentgenowskiego, dzięki czemu mogą być one “sfotografowane”. Jeśli podaje się ją drogą wlewu, okrężnicy i / lub jelita cienkiego może być widoczna i fotografowane przez promieni rentgenowskich.

Kanadyjski Marka

Dawka siarczanu baru, będzie różna dla różnych pacjentów, a zależy od rodzaju testu. Siła zawieszenia i tabletki zależy od tego jak dużo zawierają baru. Różne testy wymagają inną wytrzymałość i ilość zawiesiny (niektóre z nich mogą wymagać postaci tabletki), w zależności od wieku pacjenta, kontrast potrzebny, a sprzęt używany rentgenowskiej.

Siarczan baru ma być stosowany wyłącznie przez lub pod bezpośrednim nadzorem lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Przy podejmowaniu decyzji w użyciu test diagnostyczny, wszelkie ryzyko związane z testu musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Również inne rzeczy mogą wpływać na wyniki testu. W tym teście, należy wziąć pod uwagę

Kit; Zawieszenie; śmietana; proszek do sporządzania zawiesiny; Lewatywa; Wklej; Tablet Płynnego

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Chociaż nie ma konkretnych informacji porównaniu stosowania siarczanu baru u dzieci z zastosowania w innych grupach wiekowych, nie przewiduje się środek ten powoduje różne skutki uboczne lub problemów u dzieci niż ma to miejsce w dorosłych.

alergie

Ten środek kontrastowy jest stosowany u ludzi starszych i nie wykazano, powodują różne skutki uboczne i problemy z nimi, niż ma to miejsce u młodych osób dorosłych.

Pediatryczny

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

geriatryczna

Interakcje

Inne interakcje

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Innych problemów medycznych

Obecność innych problemów zdrowotnych, może mieć wpływ na korzystanie z tego testu diagnostycznego. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Dawkowanie

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Pamiętaj, aby pić dużo płynów po teście. W przeciwnym razie, siarczan baru może spowodować poważne zaparcia.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.