ulgi alergii jamy ustnej i nosa zmniejszające przekrwienie: zastosowań, efekty uboczne, interakcje, zdjęcia, ostrzeżenia i dozowanie

Nazwa rodzajowa (S): loratadyna / pseudoefedryny siarczan

Loratadyna jest lekiem przeciwhistaminowym, który przynosi ulgę od objawów alergii sezonowych, takich jak łzawienie i swędzenie oczu, katar, kichanie. Pseudoefedryna jest zmniejszający przekrwienie, który pomaga złagodzić uczucie zatkanego nosa, wspomaga odprowadzanie zatok i poprawia oddychanie.

Ten lek nie jest zalecany do stosowania u dzieci poniżej 12 lat ze względu na dużą ilość pseudoefedryny.

Przyjmować tego leku doustnie zazwyczaj raz Dail; lub podjąć zgodnie z zaleceniami lekarza. Weź pełną szklanką wody. Nie należy kruszyć ani żuć tego leku. W ten sposób można zwolnić cały lek natychmiast, co zwiększa ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Nie należy również podzielić tabletki, o ile nie mają rowek a lekarz lub farmaceuta powie Ci to zrobić. Tabletkę należy połykać w całości lub podzielone tabletkę bez zgniatania lub żucia.

Nie należy zwiększać dawki lub wziąć to częściej niż kierowane.

Nie należy przyjmować leku przez kilka dni przed badaniem alergii, ponieważ wyniki badań mogą być naruszone. Skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, aby uzyskać więcej informacji.

może wystąpić suchość w jamie ustnej, łagodne zaburzenia żołądkowe, problemy ze snem, zawroty głowy, bóle głowy, nerwowość, utrata apetytu, czy pragnienia. Jeśli którykolwiek z tych objawów utrzymują się lub nasilają, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę szybko.

Jeśli lekarz skierował na użycie tego leku, należy pamiętać, że on lub ona uznała, że ​​korzyść dla Ciebie jest większe niż ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Wiele osób korzystających z tego leku nie mieć poważne skutki uboczne.

Należy poinformować lekarza od razu, jeśli którykolwiek z tych poważnych działań niepożądanych: szybko / nieregularne bicie serca, niekontrolowane drżenie lub drżenie.

Należy poinformować lekarza od razu, jeśli którykolwiek z tych nieprawdopodobnych lecz poważnych działań niepożądanych: drgawki, zmiany psychiczne / nastroju, trudności w oddawaniu moczu.

Lek ten zazwyczaj nie powoduje senności, gdy stosowany w zalecanych dawkach w normalnych okolicznościach. Jednak lek ten może powodować Dizz; Dlatego należy zachować ostrożność angażując się w działania, które wymagają czujności, takich jak jazdy lub obsługi maszyn.

Poważna reakcja alergiczna na ten lek jest mało prawdopodobne, ale natychmiast szukać pomocy medycznej w przypadku ich wystąpienia. Objawy ciężkiej reakcji alergicznej należą: wysypka, świąd / obrzęk (zwłaszcza w obrębie twarzy / język / gardle), ciężkie zawroty głowy, trudności w oddychaniu.

Nie jest to pełna lista możliwych skutków ubocznych. Jeśli zauważysz inne działania nie wymienione powyżej, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

W Stanach Zjednoczonych –

Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne z FDA na 1-800-FDA-1088 lub www.fda.gov/medwatch~~pobj.

W Kanadzie – Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla zdrowia Kanady w 1-866-234-2345.

Przed podjęciem loratadynę z pseudoefedryny, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę, jeśli pacjent jest uczulony na I; lub DESLORATADYNA; lub jeśli masz jakiekolwiek inne alergie. Ten produkt może zawierać nieaktywne składniki, które mogą powodować reakcje alergiczne lub inne problemy. Porozmawiaj ze swoim farmaceutą więcej szczegółów.

Ten lek nie powinien być stosowany, jeśli masz pewne warunki medyczne. Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, jeśli masz: jaskry (wąskie kątowe), poważne trudności w oddawaniu moczu (zatrzymanie moczu), ciężkie nadciśnienie tętnicze, choroby ciężkie serca / naczyń krwionośnych (choroba wieńcowa), choroba wątroby, poważne trudności w połykaniu, choroby gardła / żołądkowych (np zwężenia / zwężenia / nieprawidłową perystaltykę przełyku lub górnego odcinka przewodu pokarmowego), napotykają na poważne działania niepożądane leków zmniejszających przekrwienie (nieregularny rytm serca).

Przed zastosowaniem leku należy poinformować lekarza lub farmaceutę o historię choroby, zwłaszcza z: choroby nerek, problemy z oddawaniem moczu (np powiększenie gruczołu krokowego), wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca, choroby serca (np choroba niedokrwienna serca), problemy z tarczycą (nadczynność tarczycy) jaskra (typ kąt otwarty).

Ogranicz napojów alkoholowych, ponieważ może to nasilać działania niepożądane leku. (Patrz także działania niepożądane)

Starsze osoby mogą być bardziej wrażliwe na skutki uboczne tego leku, zwłaszcza szybko / nieregularne bicie serca, zawroty głowy, problemy z oddawaniem moczu, trudności z zasypianiem lub nieporozumień. Zawroty głowy, problemy ze snem, i zamieszanie może zwiększyć ryzyko upadku.

Lek ten należy stosować tylko wtedy, gdy jest to bezwzględnie konieczne w czasie ciąży. Omów ryzyko i korzyści z lekarzem.

Ten lek przenika do mleka kobiecego. Przed karmienia piersią skonsultować się z lekarzem.

Interakcje leków mogą zmienić sposób leki działają lub zwiększyć ryzyko wystąpienia poważnych skutków ubocznych. Dokument ten nie zawiera wszystkich możliwych interakcji. Prowadzi wykaz wszystkich produktów, których używasz (w tym leków bez recepty recepty / i produktów ziołowych) i dzielić się nią z lekarzem i farmaceutą. Nie zaczynaj, zatrzymać lub zmienić dawkę jakichkolwiek leków bez zgody lekarza.

Przyjmowania inhibitorów MAO z tego leku może spowodować poważne (ewentualnie śmiertelnych) interakcji. Unikaj inhibitorami MAO (izokarboksazyd, linezolidu, błękit metylenowy, moklobemid, fenelzyna, prokarbazyna, rasagilina, selegilinę, tranylcyprominą) w trakcie leczenia tym lekiem. Większość inhibitorów MAO nie powinny być również brane na dwa tygodnie przed rozpoczęciem leczenia tym lekiem. Zwrócić się do lekarza, gdy do rozpoczęcia lub zakończenia przyjmowania tego leku.

Przed zastosowaniem leku należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich wydawanych na receptę i bez recepty produktów można używać, zwłaszcza: adrenaliny, jak narkotyki (np efedryna, metylofenidat), pewne ciśnienie leków we krwi (np guanetydyna, metyldopa, rezerpina, beta blokery takie jak propranolol), produkty ziołowe zawierające efedrynę.

Sprawdź etykiety na wszystkich leków (na przykład, kaszel i-zimnych produktów), ponieważ mogą one zawierać dodatkowe leki obkurczające błonę śluzową, które mogą zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Należy zapytać farmaceutę o bezpiecznym stosowaniu tych produktów.

Loratadyna jest bardzo podobna do desloratadyną. Nie należy stosować leków zawierających desloratadyny podczas korzystania loratadynę.

Ten lek może kolidować z niektórych badań laboratoryjnych (w tym testów skórnych alergii), co może spowodować błędne wyniki testu. Upewnij się, że personel laboratorium i wszyscy lekarze wiedzą użyć tego leku.

Jeśli przedawkowanie jest podejrzany, należy skontaktować się z centrum kontroli zatruć lub pogotowiem ratunkowym od razu. Mieszkańcy USA mogą zadzwonić do lokalnego centrum zatruć w 1-800-222-1222. Kanada mieszkańcy mogą dzwonić do prowincjonalnego centrum zatruć. Objawy przedawkowania mogą obejmować: nieregularne lub niezwykle powolne lub szybkie bicie serca, nerwowość lub niezwykłe emocje i drgawki.

Nie udostępniaj tego leku z innymi.

W przypadku pominięcia dawki leku, należy ją tak szybko jak to możliwe. Jeśli jest w pobliżu czasie następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i wznowić zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu nadrobienia.

Przechowywać w temperaturze od 59-77 stopni F (15-25 ° C), z dala od światła i wilgoci. Nie przechowywać w łazience. Zachowaj wszystkie leki z dala od dzieci i zwierząt.

Nie spłukiwać leki w toalecie lub przelać je do odpływu, chyba że jest to zalecane. Prawidłowo pozbyć się tego produktu, gdy jest on ważność lub nie jest już potrzebne. lub lokalna firma utylizacji odpadów uzyskać więcej informacji o tym, jak bezpiecznie usunąć swój produkt.

Października 2015. Copyright (c) 2015

Z ‘s apteczce, można sprawdzić interakcje z lekami.