uraz chemiczny do przewodnika oczami – przyczyny, objawy i metody leczenia

Co to jest?

Oczy mogą zostać uszkodzone przez stałych, cieczy, proszku lub chemikaliów aerozolowych. Urazy chemiczne, które zdarzają się w domu najprawdopodobniej spowodowany przez mydeł, środków dezynfekujących, rozpuszczalniki, kosmetyki, środki czyszczące spustowe, środki czyszczące, amoniak i wybielacz. W ustawieniach rolniczych, nawozów i pestycydów może powodować uszkodzenia oczu. W przemyśle, wiele drażniące chemikalia i rozpuszczalniki mogą uszkodzić oko .; Kontuzja chemiczne oka jest to nagły wypadek. Uszkodzenie może nastąpić w jednej do pięciu minut. W większości przypadków, jednakże, związki chemiczne, które stykają się z okiem powoduje tylko uszkodzenie powierzchni i bez utraty wzroku. Żrące (zasadowe) substancje chemiczne powodują najgorszy uszkodzenia. Należą do amoniaku, środków czyszczących spustowe, automatyczne detergentów do mycia naczyń i czyszczenia piekarników .; objawy; Objawy obejmują; Uczucie pieczenia w oku, po wystawieniu na działanie chemikaliów; Nadmierne łzawienie; Ból; Zaczerwienienie oczu i powieki powierzchni; Rozmazany obraz

objawy

Objawy obejmują; Uczucie pieczenia w oku, po wystawieniu na działanie chemikaliów; Nadmierne łzawienie; Ból; Zaczerwienienie oczu i powieki powierzchni; Rozmazany obraz

Diagnoza

Po oko zostało wypłukane całkowicie lekarz pomiaru pH (kwasowości) z łzami w oku, aby upewnić się, że chemikalia zostały wyprane. Następnie lekarz będzie sprawdzić swoje oko za szkody i przetestować swoją wizję z wykresu oka.

Jak długo to trwa?

Jak długo objawy ostatnia zależy od rodzaju i ilości substancji chemicznej, który dostał się do oczu.

Jak uniknąć tego stan zdrowia

Aby uniknąć uszkodzenia chemicznego dla oka, nosić okulary ochronne, gdy pracuje się z chemikaliami.

Jak leczyć to schorzenie

Zanim zadzwonisz do lekarza, zaczynają płukać oko ciągłym strumieniem wody. Najlepiej jest korzystać z chłodną bieżącą wodą i kontynuować płukanie przez co najmniej 10 minut. Niektóre lokalizacje przemysłowe mają specjalne fontanny do mycia oczu. Jeżeli źródłem nie jest dostępny, należy otworzyć powieki palcami i trzymać głowę pod kran. Aby woda mogła działać z mostu nos na zewnątrz po drugiej stronie oka, aby nie narażać drugie oko na substancję jesteś wypłukiwania. Jeżeli oba z oczami, można albo naprzemiennie lub umożliwić przepływ wody przez obu oczu naraz.

Kiedy wizyta u lekarza

uraz chemiczny dla oka jest poważny i może zagrozić swoją wizję. Natychmiast zasięgnąć opieki medycznej (po tym, jak przepłukać oko) za każdym razem gdy oko jest narażone na działanie chemikaliów.

Rokowanie

Perspektywy dla zdrowia po urazie chemicznym różni się w zależności od charakteru i zakresu ekspozycji. Większość ludzi dochodzi do zupełnego wyleczenia. Jednak możliwe powikłania obejmują jaskrę, uszkodzenie rogówki i zespołu suchego oka. W najcięższych przypadkach ekspozycji chemiczna może prowadzić do ślepoty lub utraty oka.