zaćma guide – przyczyny, objawy i możliwości leczenia

Co to jest?

Soczewka oka jest przejrzysta struktura, która skupia się obrazy na światłoczułej siatkówce. Zaćma są słabe obszary w obiektywie. Występują one, gdy niektóre białka w soczewkach tworzą nieprawidłowe grudki. Te grudki stopniowo stają się większe i kolidować z wizji. Oni zakłócają lub blokują przejście światła przez obiektyw. “Cataract” oznacza “wielki wodospad” lub “ogromną ulewę”, który jest, jak niektórzy ludzie opisują swoje chmurzy wzrok, jakby starając się patrzeć przez wodospadu .; W wielu przypadkach zaćmy są związane z wiekiem. Pierwszy Pojawiają się one w latach 40. i 50., ale może mieć wpływ na widzenie, aż po wiek 60. W innych przypadkach, zaćma może być spowodowana przez uraz oka, cukrzyca długoterminowej kortykosteroidów leki lub zabiegi promieniowania. U niemowląt, zaćma może być obecna od urodzenia (wrodzona) lub może wystąpić w wyniku zakażenia, co wydarzyło się w czasie ciąży, zwłaszcza toksoplazmozy, cytomegalii, kiła, różyczka lub Herpes simplex. U niemowląt i małych dzieci, zaćmy może być również objawem choroby, która ma wpływ na organizm przetwarza węglowodany, aminokwasy, wapń lub miedzi .; Zaćma jest wiodącym na świecie przyczyną ślepoty, co stanowi około 42% wszystkich przypadków ślepoty. W Stanach Zjednoczonych, większość zaćmy są związane z wiekiem oraz u więcej niż połowa Amerykanów w wieku powyżej 65 do pewnego stopnia. Choć dokładna przyczyna zaćmy związane z wiekiem jest nieznana, niektórzy naukowcy podejrzewają, zmiany chemiczne wpływające białek oczu nazywany-krystaliny. Obecne badania wskazują, że A-krystaliny uniemożliwić nieprawidłowy zlepianie innych rodzajów białek do zaćmy. Co powoduje zaćmę jest przedmiotem aktywnych badań. Długotrwała ekspozycja na jasne światło słoneczne i palenia zostały zidentyfikowane jako czynniki .; objawy; Zaćmę zazwyczaj nie wywołują objawów, aż wzrosły na tyle duże, aby znacząco wpływać na widzenie. Po objawy rozwijają zaćmy, może obejmować; Mętny lub niewyraźne widzenie; Podwójne widzenie (podwójne widzenie); Kolory wydają się wyblakłe; Widząc aureole wokół świateł; Zwiększona wrażliwość na olśnienie

objawy

Zaćmę zazwyczaj nie wywołują objawów, aż wzrosły na tyle duże, aby znacząco wpływać na widzenie. Po objawy rozwijają zaćmy, może obejmować; Mętny lub niewyraźne widzenie; Podwójne widzenie (podwójne widzenie); Kolory wydają się wyblakłe; Widząc aureole wokół świateł; Zwiększona wrażliwość na olśnienie

Jak długo to trwa?

Zaćma to problemy długoterminowe. U większości pacjentów, wzrok pogarsza się z biegiem czasu.

Jak uniknąć tego stan zdrowia

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma sposobu, aby zapobiec zaćmy związane z wiekiem. Jednak ludzie z cukrzycą może zmniejszyć ich ryzyko wystąpienia zaćmy poprzez kontrolowanie poziomu cukru we krwi. Aby zapobiec zaćmy związane z infekcjami u płodu, kobiety powinny skonsultować się z lekarzami o potrzebie szczepienia różyczki przed zajściem w ciążę. Kobiety w ciąży powinny zobaczyć służby zdrowia regularnie opieki prenatalnej.

Jak leczyć to schorzenie

Chociaż niektóre osoby z zaćmą mogą poprawić swoją wizję za pomocą okularów, szkieł powiększających lub silniejsze oświetlenie, jedynym sposobem wyleczenia zaćmy jest operacyjnie. Jeśli wziąć pod uwagę, czy na operację, musisz ważyć jak złe widzenie jest niezgodne z małym ryzykiem zabiegu.

Rokowanie

Operacja zaćmy poprawia widzenie 95% pacjentów, którzy mają go. U pacjentów, którzy mają wewnątrzgałkowych soczewek zamienników, 90% ma 20/40 wizji lub lepiej. W niektórych ludzi, którzy mieli extracapsular operację, część torebki soczewki w końcu staje się mętny, wywołując stan nazywany po-zaćmy. Może to być skorygowane chirurgii laserowej.