zatrucia tlenkiem węgla

Zatrucie tlenkiem węgla występuje, gdy tlenek węgla gromadzi się w krwiobiegu. Gdy zbyt dużo tlenku węgla w powietrzu, organizm zastępuje tlen w czerwonych krwinkach z tlenkiem węgla. Może to doprowadzić do poważnego uszkodzenia tkanek, a nawet śmierć.

Tlenek węgla jest bezbarwnym, bezwonnym, bez smaku gaz produkowany przez spalanie gazu, drewna, propanu, węgla lub innego paliwa. Niewłaściwie wentylowane urządzeń i silników, szczególnie w szczelnie zamkniętym lub zamkniętej przestrzeni, może pozwolić tlenek węgla zgromadzić do niebezpiecznych poziomów.

Kiedy udać się do lekarza

Jeśli uważasz, że Ty lub ktoś jesteś ze może mieć zatrucia tlenkiem węgla, dostać się do świeżego powietrza i zasięgnąć opieki medycznej.

Oznaki i objawy zatrucia tlenkiem węgla mogą obejmować

Zatrucie tlenkiem węgla może być szczególnie niebezpieczne dla osób śpiących lub nietrzeźwych. Ludzie mogą mieć nieodwracalne uszkodzenie mózgu lub nawet zginąć, zanim ktokolwiek zdaje sobie sprawę, że jest jakiś problem.

Znaki ostrzegawcze zatrucia tlenkiem węgla mogą być subtelne. Ale warunek jest medycznej w nagłych wypadkach zagrażających życiu. Jeśli uważasz, że Ty lub ktoś jesteś ze może mieć zatrucia tlenkiem węgla, dostać się do świeżego powietrza i zasięgnąć opieki medycznej.

Zatrucie tlenkiem węgla jest spowodowane przez wdychanie oparów spalania. Gdy zbyt dużo tlenku węgla w powietrzu jesteś w oddychaniu, organizm zastępuje tlen w czerwonych krwinkach z tlenkiem węgla. Zapobiega to tlen z dotarciem do tkanek i narządów.

Różne produkty paliwowe i silniki spalania wytwarzają tlenek węgla. Zwykle ilość tlenku węgla produkowany przez tych źródeł nie jest powodem do niepokoju. Ale jeśli są one wykorzystywane w zamkniętym lub częściowo zamkniętym pomieszczeniu – takich jak korzystanie z rusztu wnętrzach – tlenek węgla można budować do niebezpiecznych poziomów.

inhalacja dymu podczas pożaru może również powodować zatrucia tlenkiem węgla.

Wystawienie na działanie tlenku węgla może być szczególnie niebezpieczne

W zależności od stopnia nasilenia i czasu ekspozycji, zatrucia tlenkiem węgla mogą powodować

Jeśli Ty lub ktoś jesteś z objawów przedmiotowych lub objawy zatrucia tlenkiem węgla – bóle głowy, zawroty głowy, nudności, duszność, osłabienie, dezorientacja – dostać się na świeże powietrze i natychmiast udać się do lekarza lub pogotowie ratunkowe.

Personel szpitala trzeba będzie krytyczne informacje jak najszybciej przyjechać. W drodze do szpitala, spróbuj przygotować się do odpowiedzi na pytania dotyczące

Jeśli doprowadzone do izby przyjęć z zatrucia tlenkiem węgla podejrzewa, można natychmiast rozpocząć leczenie. Aby potwierdzić rozpoznanie, lekarz może mieć próbki krwi w celu zbadania na zawartość tlenku węgla we krwi.

Pobierz na świeże powietrze i natychmiast udać się do lekarza lub pogotowie ratunkowe, jeśli ty lub ktoś jesteś z objawów przedmiotowych lub objawy zatrucia tlenkiem węgla. Należą do nich: ból głowy, zawroty głowy, nudności, duszność, osłabienie i nieporozumień.

Gdy jesteś w szpitalu, leczenie może obejmować

Przebywanie w komorze tlenowej pod ciśnieniem. W wielu przypadkach zalecane jest hiperbaryczna terapia tlenowa. Terapia ta polega na oddychanie czystym tlenem w komorze, w której ciśnienie powietrza wynosi około dwa do trzech razy większa niż normalnie. To przyspiesza wymianę tlenku węgla z tlenem krwi.

Hiperbaryczna terapia tlenowa może być stosowany w przypadkach ciężkiej zatrucia tlenkiem węgla. Pomaga chronić serce i tkanki mózgowej, które są szczególnie narażone na uszkodzenia z powodu zatrucia tlenkiem węgla. Hiperbaryczna terapia tlenowa może być również zalecany dla kobiet w ciąży, ponieważ nienarodzone dzieci są bardziej podatne na uszkodzenia w wyniku zatrucia tlenkiem węgla.

Proste środki ostrożności może zapobiec zatruciu tlenkiem węgla

Miej urządzeń paliwowych spalania i silniki odpowiednio wentylowane. Obejmują one

Zapytaj firmę użytkowego o corocznych badań kontrolnych dla wszystkich urządzeń gazowych, w tym piecu.

wizyty u lekarza